Kredyt dla firm i faktoring - oferta dla firm w NOTUS Finanse S.A.
Skip to content
Home » Oferta dla firm

Własna firma to najlepsza inwestycja.
Zainwestuj w nowoczesne rozwiązania

Oferta dla firm – kredyty dla firm, leasing i faktoring z NOTUS

Chociaż procedura ubiegania się o kredyt, faktoring, leasing czy inne wsparcie dla firm jest podobna, jak w przypadku osób fizycznych, to prowadząc działalność gospodarczą, trzeba pamiętać o wielu dodatkowych kwestiach. Jeśli masz firmę i chcesz pozyskać finansowanie na jej prowadzenie, możesz skorzystać z konsultacji z naszym Ekspertem Finansowym, który przeanalizuje dla Ciebie dostępne opcje i wskaże, o jakie wsparcie finansowe możesz się ubiegać.

Zapytaj eksperta o szczegóły
Imię
Telefon (9 cyfr)

Dlaczego warto otrzymać kredyt dla firm lub inny produkt z ekspertem?   

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na prowadzenie swojego biznesu, interesuje Cię faktoring lub inny produkt finansowy, wsparcie możesz uzyskać w banku oraz firmach faktoringowych i leasingowych. Banki mają jednak bardzo zróżnicowane wymaganie odnośnie przedsiębiorców i znalezienie dogodnego produktu dla firmy może być czasochłonne. Z tego względu warto swoje potrzeby skonsultować z ekspertem, który zaprezentuje Ci wybrane oferty, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Eksperci Finansowi NOTUS oferują swoje usługi podmiotom fizycznym i gospodarczym – zarówno dużym, jak i małym i średnim firmom. Dokonujemy analizy dostępnych instrumentów finansowych i przedstawiamy rozwiązania optymalne dla potrzeb danej działalności gospodarczej. Pomagamy również w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i złożeniu wniosków, a także monitorujemy postęp procesu kredytowego.  

Proponowane przez nas rozwiązania finansowe obejmują m.in.:

  • kredyty,
  • leasing,
  • faktoring,
  • inne rozwiązania.

Notus to zaufany partner w biznesie, ceniony przez ekspertów, banki i instytucje finansowe. Oferujemy najszerszą gamę produktów finansowych oraz dostęp do specjalistycznych szkoleń, współtworzonych z instytucjami finansowymi, które rozwijają praktyczne umiejętności. Nasz zespół ekspertów jest gotowy na każde wyzwanie, znajdując rozwiązania finansowe dostosowane do potrzeb przedsiębiorców.
Wioletta Wojniusz
Dyrektor Działu Produktów Biznesowych

Kredyty i pożyczki dla firm

– oferta kredytowa

W zależności od potrzeb firmy, przedsiębiorcy mogą korzystać z produktów ratalnych, jak również produktów odnawialnych. Do poszczególnych ofert ustalane są indywidualne koszty kredytów, m.in. związane z marżą, stopami procentowymi, prowizją za udzielenie kredytu, ubezpieczeniem. Porównanie przez Eksperta Finansowego wielu ofert w różnych instytucjach pozwala na wybór optymalnego rozwiązania.   

Ekspert wskaże również inne ważne składniki ofert – np. wymagane comiesięczne wpływy na konto, które są istotne przy finansowaniu obrotowym – nieprawidłowa obsługa limitu w rachunku może mieć negatywne konsekwencje – łącznie z wypowiedzeniem umowy. Porówna także prowizje za wcześniejszą spłatę, oraz inne opłaty – np. kwartalne administracyjne.

Kredyt w rachunku bieżącym na rozwój swojej firmy i nie tylko 

Kredyty w rachunku bieżącym służą zaspokojeniu bieżących potrzeb firmy. Wraz z rozwojem działalności często podpisywane są nowe zlecenia, umowy czy kontrakty, których koszty realizacji znacznie przewyższają bieżące możliwości przedsiębiorcy. Kredyt w rachunku to idealne rozwiązanie, ponieważ środki są w gotowości na koncie i można je dowolnie wykorzystać – również na bieżące wydatki firmowe.

Kredyt inwestycyjny 

Jeśli potrzebujesz kapitału na rozwój Twojej firmy, możesz ubiegać się o kredyt inwestycyjny. Jest to zobowiązanie, którego okres kredytowania może wynosić do 20 lat. Kredyty te przeznaczane są zazwyczaj na realizację inwestycji związanych z budową lub zakupem nieruchomości. Możliwe jest również uzyskanie finansowania na zakup środków trwałych – pojazdów, czy linii produkcyjnych – jednak tutaj okres finansowania nie może być dłuższy niż okres amortyzacji danego środka trwałego.. Dodatkowo można zastosować karencję w spłacie kredytu przez ustalony okres. Jeśli firma uzyskuje przychody w obcych walutach, można też rozważyć kredyt w EUR lub USD.

Kredyt firmowy deweloperski

Przedsiębiorcy planujący zrealizować inwestycję polegająca na budowie inwestycji mieszkaniowej przeznaczonej na sprzedaż mogą uzyskać finansowanie w postaci kredytu deweloperskiego. Oferta jest skierowana do firm, które mają doświadczenie, ale także takich, które planują zrealizować swoją pierwszą inwestycję. Kluczowe w tym wypadku są m.in lokalizacja inwestycji i środki własne inwestora. W projektach deweloperskich bazujemy na ocenie rentowności danego projektu.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel dla Twojej firmy

Pożyczka hipoteczna jest opcją podobną do kredytu inwestycyjnego, ale w odróżnieniu od niego kapitał może być przeznaczony na dowolny cel. W tym przypadku dodatkowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość, dlatego zwykle można liczyć na niższą marżę. 

Leasing dla firm

Ruszaj z leasingiem od pierwszego dnia działalności

Przedsiębiorstwa, które nie chcą lub nie mogą skorzystać z kredytu inwestycyjnego, mogą sfinansować swoje potrzeby leasingiem dla firm. Pozwala on pozyskać nowe środki trwałe w przypadku niedostatecznego lub zerowego kapitału na start. Chcesz poznać atrakcyjne oferty leasingu dla firm dostępne na rynku? Skonsultuj się z Ekspertem Finansowym NOTUS Finanse S.A. 

Na czym polega leasing na firmę jednoosobową i większą? 

Leasing jest rozwiązaniem pozwalającym na finansowanie zakupu środków trwałych. Jest to forma umowy pomiędzy leasingodawcą i leasingobiorcą – najczęściej firmą, ale dostępny jest też leasing konsumencki.

W przypadku prowadzenia firmy i uzyskania leasingu przedsiębiorstwo otrzymuje przedmiot ujęty w umowie, a w zamian za możliwość jego użytkowania dokonuje określonych opłat. Rozwiązanie takie dostępne jest zarówno dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, jak i średnich i małych firm. 

Zalety leasingu na firmę

Aby móc skorzystać z leasingu, trzeba spełnić określone wymogi. Finansowanie w tej formie dostępne jest już od 1 dnia prowadzenia działalności gospodarczej, jednak od leasingodawcy wymaga się posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej (leasingowej) czy pozytywnej historii kredytowej. W odróżnieniu od kredytu inwestycyjnego – analiza tych czynników jest uproszczona. Firmy z krótki stażem działalności muszą liczyć się z koniecznością wniesienia wkładu własnego do umowy leasingu.

Zwykle wymagania wobec leasingobiorcy są mniej restrykcyjne w porównaniu do klasycznych kredytów i pożyczek, dlatego wiele firm decyduje się właśnie na leasing. Ponadto opłacalna dla przedsiębiorstw jest kwestia podatkowa – możliwość wliczenia raty leasingowej w koszty uzyskania przychodów (dotyczy leasingu operacyjnego).

Aby uzyskać atrakcyjne warunki finansowania, warto sprawdzić wiele ofert i wybrać rozwiązanie najbardziej optymalne dla swojej firmy. Analizę porównawczą przeprowadzi dla Ciebie Ekspert Finansowy NOTUS Finanse S.A., który służy także wsparciem w całym procesie starania się o leasing.  

Co można finansować leasingiem – zakup samochodu, maszyn i urządzeń

Ten rodzaj finansowania dla firm kojarzy się głównie z najmem samochodów. Leasing aut faktycznie jest najpopularniejszy, ale w ramach zawarcia umowy leasingowej możesz uzyskać również inne dobra przydatne dla Twojej firmy – ruchome i nieruchome. Wśród popularnych rodzajów środków trwałych, na które można uzyskać leasing, wymienia się np.:

  • maszyny,
  • samochody ciężarowe,
  • sprzęt biurowy,
  • linie technologiczne i produkcyjne. 

Rodzaje leasingów

Istnieją dwie podstawowe formy leasingu. Najpopularniejszy jest leasing operacyjny. Kolejny to leasing finansowy. Ważne jest natomiast, aby rodzaj finansowania dopasować do potrzeb i możliwości danej firmy.  

Leasing operacyjny (leasing klasyczny)

W trakcie trwania umowy leasingowej pełna rata składająca się z części kapitałowej i odsetkowej jest wliczana w koszty przychodu. Leasingodawca dokonuje odpisów amortyzacyjnych, a umowa zawierana jest na co najmniej 40% czasu amortyzacji samochodu lub innego środka trwałego. Firma już od początku umowy nie musi więc płacić pełnego podatku VAT. Ponadto do kosztów uzyskania przychodu można zaliczyć opłatę wstępną – jednorazowo, zgodnie z datą jej poniesienia. W czasie obowiązywania umowy przedmiot leasingu pozostaje we własności instytucji leasingowej.    

Leasing finansowy

W przypadku leasingu finansowego przedmiot leasingowany należy do majątku przedsiębiorstwa, które jako podatnik ma dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Ponadto do kosztów uzyskania przychodu można wliczyć tylko część odsetkową raty. Tuż po odbiorze przedmiotu leasingowego, wraz z pierwszą ratą, trzeba w całości uiścić podatek VAT. Nie ma w tym przypadku konieczności ponoszenia opłaty wstępnej. 

Pożyczka leasingowa i leasing samochodu osobowego jako wynajem

Pożyczka leasingowa to produkt podobny zarówno do kredytu, jak i klasycznego leasingu. Jest ona udzielana przez spółkę leasingową. Polega na udzieleniu najemcy przedmiotu umowy przez leasingodawcę. Ten w zamian spłaca miesięczne raty – nie tylko opłaty związane z wynajmem, ale też kapitał od wartości samochodu czy innego przedmiotu. Istotną różnicą pomiędzy leasingiem klasycznym a pożyczką jest też własność – w przypadku pożyczki to przedsiębiorca jest właścicielem leasingowanego przedmiotu. Oznacza to, że po spłacie całości i zakończeniu umowy nie podejmuje już decyzji, czy chce wykupić przedmiot – staje się on jego własnością automatycznie. Ponadto pożyczka taka może być udzielona na dłuższy okres – zwykle 6-120 miesięcy (pół roku do 10 lat).  

Jeśli chcesz jeździć nowym samochodem i jednocześnie nie ponosić dużych kosztów, to forma finansowania w postaci leasingu jako abonamentu może okazać się odpowiednia. W czasie trwania umowy leasingobiorca płaci stałą miesięczną opłatę za użytkowanie pojazdu, która zawiera już koszty serwisowe – związane z wymianą opon, jak również ubezpieczeniem. Wysokość miesięcznych rat przy tego rodzaju opcji może być znacznie niższa w porównaniu do tradycyjnego leasingu.

Jeśli potrzebujesz finansowania zakupu samochodu lub innego przedmiotu dla Twojego biznesu – skontaktuj się Ekspertem Finansowym NOTUS Finanse S.A. Porównamy dla Ciebie oferty dostępne na rynku i przedstawimy opcje dopasowane do Twoich potrzeb. 

Faktoring

zamiana faktur na gotówkę – co można zyskać?

Należności handlowe są zamrożonymi środkami obrotowymi. Faktoring natomiast daje możliwość wymiany wystawionych faktur na gotówkę – zamiast czekać na spłatę kilkanaście lub kilkadziesiąt dni, otrzymujesz pieniądze od firmy faktoringowej (faktora) nawet w ciągu kilku minut po wystawieniu faktury. Rozwiązanie takie umożliwia więc poprawę płynności finansowej firmy. 

Istnieje kilka rodzajów faktoringu. Jedną z form tego rozwiązania jest faktoring pełny, czyli bez prawa regresu do firmy sprzedającej wierzytelności bez względu, czy dłużnik wywiąże się z obowiązku zapłaty za fakturę. Popularną odmianą jest też tzw. faktoring odwrotny. W tym przypadku firma faktoringowa reguluje zobowiązania Twojej firmy na podstawie faktur wystawionych przez dostawców i zaakceptowanych przez Ciebie. W ten sposób od razu płacisz zobowiązanie zakupowe, a należność faktorowi uiszczasz później. Z kolei faktoring eksportowy daje możliwość finansowania należności handlowych, których dłużnikiem jest nie krajowy, a zagraniczny odbiorca.

Inne rozwiązania dla firm oferowane przez Ekspertów Finansowych  

W NOTUS Finanse S.A. oferujemy również wsparcie w zakresie opracowania strategii finansowania przedsięwzięć gospodarczych. Obejmują one m.in.:

  • analizę dostępnych warunków finansowania przy konkretnej inwestycji i wybór optymalnego rozwiązania;
  • pomoc w przygotowaniu biznes planu;
  • weryfikację biznes planu pod kątem możliwości otrzymania kredytu;
  • finansowanie pomostowe (pozyskanie mniejszych środków przed uruchomieniem docelowego kredytu lub pożyczki);
  • pozyskiwanie środków z instytucji pozabankowych.

Skontaktuj się z Ekspertem Finansowym, który wyjaśni Ci zagadnienia związane z kredytem, pożyczką lub faktoringiem. Świadczymy usługi zarówno dla dużych, jak i małych firm, pomagając w uzyskaniu korzystnego rozwiązania.