Kredyt dla firm i faktoring - oferta dla firm w NOTUS Finanse S.A.
Skip to content
Home » Oferta dla firm

Własna firma to najlepsza inwestycja. Zainwestuj w nowoczesne rozwiązania

Oferta dla firm – kredyty dla firm i faktoring z NOTUS

Chociaż procedura ubiegania się o kredyt, faktoring, leasing czy inne wsparcie dla firm jest podobna, jak w przypadku osób fizycznych, to prowadząc działalność gospodarczą, trzeba pamiętać o wielu dodatkowych kwestiach. Jeśli masz firmę i chcesz pozyskać finansowanie na jej prowadzenie, możesz skorzystać z konsultacji z Ekspertem Finansowym NOTUS Finanse S.A., który przeanalizuje dla Ciebie dostępne opcje i wskaże, o jakie wsparcie finansowe możesz się ubiegać.

Zapytaj eksperta o szczegóły
Imię:
Telefon (9 cyfr)

Dlaczego warto otrzymać kredyt dla firm lub inny produkt z Ekspertem?   

Jeśli potrzebujesz dodatkowych środków na prowadzenie swojego biznesu, interesuje Cię faktoring lub inny produkt finansowy, wsparcie możesz uzyskać w banku oraz firmach faktoringowych i leasingowych. Banki mają jednak bardzo zróżnicowane wymaganie odnośnie przedsiębiorców i znalezienie dogodnego produktu dla firmy może być czasochłonne. Z tego względu warto swoje potrzeby skonsultować z ekspertem, który zaprezentuje Ci wybrane oferty, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Eksperci Finansowi NOTUS oferują swoje usługi podmiotom fizycznym i gospodarczym – zarówno dużym, jak i małym i średnim firmom. Dokonujemy analizy dostępnych instrumentów finansowych i przedstawiamy rozwiązania optymalne dla potrzeb danej działalności gospodarczej. Pomagamy również w skompletowaniu niezbędnych dokumentów i złożeniu wniosków, a także monitorujemy postęp procesu kredytowego.  

Proponowane przez nas rozwiązania finansowe obejmują m.in.:

  • kredyty,
  • leasing,
  • faktoring,
  • inne rozwiązania.

Kredyty i pożyczki dla firm – oferta kredytowa

W zależności od potrzeb firmy, przedsiębiorcy mogą korzystać z produktów ratalnych, jak również produktów odnawialnych. Do poszczególnych ofert ustalane są indywidualne koszty kredytów, m.in. związane z marżą, stopami procentowymi, prowizją za udzielenie kredytu, ubezpieczeniem. Porównanie przez Eksperta Finansowego wielu ofert w różnych instytucjach pozwala na wybór optymalnego rozwiązania.   

Ekspert wskaże również inne ważne składniki ofert – np. wymagane comiesięczne wpływy na konto, które są istotne przy finansowaniu obrotowym – nieprawidłowa obsługa limitu w rachunku może mieć negatywne konsekwencje – łącznie z wypowiedzeniem umowy. Porówna także prowizje za wcześniejszą spłatę, oraz inne opłaty – np. kwartalne administracyjne.

Kredyt w rachunku bieżącym na rozwój swojej firmy i nie tylko 

Kredyty w rachunku bieżącym służą zaspokojeniu bieżących potrzeb firmy. Wraz z rozwojem działalności często podpisywane są nowe zlecenia, umowy czy kontrakty, których koszty realizacji znacznie przewyższają bieżące możliwości przedsiębiorcy. Kredyt w rachunku to idealne rozwiązanie, ponieważ środki są w gotowości na koncie i można je dowolnie wykorzystać – również na bieżące wydatki firmowe.

Kredyt inwestycyjny 

Jeśli potrzebujesz kapitału na rozwój Twojej firmy, możesz ubiegać się o kredyt inwestycyjny. Jest to zobowiązanie, którego okres kredytowania może wynosić do 20 lat. Kredyty te przeznaczane są zazwyczaj na realizację inwestycji związanych z budową lub zakupem nieruchomości. Możliwe jest również uzyskanie finansowania na zakup środków trwałych – pojazdów, czy linii produkcyjnych – jednak tutaj okres finansowania nie może być dłuższy niż okres amortyzacji danego środka trwałego.. Dodatkowo można zastosować karencję w spłacie kredytu przez ustalony okres. Jeśli firma uzyskuje przychody w obcych walutach, można też rozważyć kredyt w EUR lub USD.

Kredyt firmowy deweloperski

Przedsiębiorcy planujący zrealizować inwestycję polegająca na budowie inwestycji mieszkaniowej przeznaczonej na sprzedaż mogą uzyskać finansowanie w postaci kredytu deweloperskiego. Oferta jest skierowana do firm, które mają doświadczenie, ale także takich, które planują zrealizować swoją pierwszą inwestycję. Kluczowe w tym wypadku są m.in lokalizacja inwestycji i środki własne inwestora. W projektach deweloperskich bazujemy na ocenie rentowności danego projektu.

Pożyczka hipoteczna na dowolny cel dla Twojej firmy

Pożyczka hipoteczna jest opcją podobną do kredytu inwestycyjnego, ale w odróżnieniu od niego kapitał może być przeznaczony na dowolny cel. W tym przypadku dodatkowym zabezpieczeniem spłaty kredytu jest nieruchomość, dlatego zwykle można liczyć na niższą marżę. 

Zamiana faktur na gotówkę – co można zyskać dzięki faktoringowi?

Należności handlowe są zamrożonymi środkami obrotowymi. Faktoring natomiast daje możliwość wymiany wystawionych faktur na gotówkę – zamiast czekać na spłatę kilkanaście lub kilkadziesiąt dni, otrzymujesz pieniądze od firmy faktoringowej (faktora) nawet w ciągu kilku minut po wystawieniu faktury. Rozwiązanie takie umożliwia więc poprawę płynności finansowej firmy. 

Istnieje kilka rodzajów faktoringu. Jedną z form tego rozwiązania jest faktoring pełny, czyli bez prawa regresu do firmy sprzedającej wierzytelności bez względu, czy dłużnik wywiąże się z obowiązku zapłaty za fakturę. Popularną odmianą jest też tzw. faktoring odwrotny. W tym przypadku firma faktoringowa reguluje zobowiązania Twojej firmy na podstawie faktur wystawionych przez dostawców i zaakceptowanych przez Ciebie. W ten sposób od razu płacisz zobowiązanie zakupowe, a należność faktorowi uiszczasz później. Z kolei faktoring eksportowy daje możliwość finansowania należności handlowych, których dłużnikiem jest nie krajowy, a zagraniczny odbiorca.

Inne rozwiązania dla firm oferowane przez Ekspertów Finansowych  

W NOTUS Finanse S.A. oferujemy również wsparcie w zakresie opracowania strategii finansowania przedsięwzięć gospodarczych. Obejmują one m.in.:

  • analizę dostępnych warunków finansowania przy konkretnej inwestycji i wybór optymalnego rozwiązania;
  • pomoc w przygotowaniu biznes planu;
  • weryfikację biznes planu pod kątem możliwości otrzymania kredytu;
  • finansowanie pomostowe (pozyskanie mniejszych środków przed uruchomieniem docelowego kredytu lub pożyczki);
  • pozyskiwanie środków z instytucji pozabankowych.

Skontaktuj się z Ekspertem Finansowym, który wyjaśni Ci zagadnienia związane z kredytem, pożyczką lub faktoringiem. Świadczymy usługi zarówno dla dużych, jak i małych firm, pomagając w uzyskaniu korzystnego rozwiązania.