Kalkulatory kredytowe NOTUS Finanse S.A.
Ubiegając się o finansowanie z banku, warto w pierwszej kolejności oszacować swoje możliwości i wstępnie sprawdzić, jak wysoki kredyt jest w zasięgu Twoich finansów oraz ile wyniesie jego rata. W podjęciu decyzji pomogą Ci kalkulatory kredytowe NOTUS Finanse S.A. Dzięki tym narzędziom sprawdzisz swoją potencjalną zdolność kredytową oraz szacunkową wysokość raty planowanego kredytu. Możesz również obliczyć ratę nowego kredytu w przypadku chęci konsolidacji obecnego zobowiązania.
Skorzystaj z kalkulatorów kredytowych NOTUS i dowiedz się, jakie masz możliwości!
Kalkulator zdolności kredytowej
Zanim zaczniesz ubiegać się o kredyt, możesz samodzielnie obliczyć swoją zdolność kredytową. Służy do tego internetowy kalkulator zdolności kredytowej. Dzięki narzędziu wstępnie oszacujesz wysokość kredytu, jakiego może udzielić Ci bank.
Kalkulator raty kredytowej
Kalkulator raty kredytowej pozwala oszacować wysokość miesięcznych rat kredytu wraz z odsetkami. Dzięki narzędziu sprawdzisz, jak zmienia się wysokość raty w zależności od okresu kredytowania, oprocentowania czy wysokości wkładu własnego.
Kalkulator konsolidacji zobowiązań
Kalkulator kredytu konsolidacyjnego pozwoli Ci na wstępne oszacowanie wysokości raty w przypadku konsolidacji zobowiązań. W ten sposób sprawdzisz, czy jest to korzystne rozwiązanie w Twojej sytuacji.
Kalkulator kredytowy
Kalkulator kredytowy jest prostym w obsłudze narzędziem dostępnym online. We wskazane pola należy wpisać wymagane informacje. Po uzupełnieniu wszystkich danych kalkulator samodzielnie wylicza prawdopodobną ratę kredytu lub szacunkową zdolność kredytową dla danego produktu.
Z takiego narzędzia mogą skorzystać osoby planujące zaciągnięcie kredytu, jak i rozważające zmianę obecnych warunków, np. przeniesienie jednego bądź kilku zobowiązań do innego banku lub renegocjowanie kredytu u swojego obecnego kredytodawcy.
Kalkulator kredytowy pozwala na szybkie poznanie rezultatów różnych scenariuszy – po wprowadzeniu wymaganych informacji wyliczenia pojawiają się w ciągu krótkiej chwili. Podczas obsługi kalkulatora można dowolnie i wielokrotnie zmieniać dane, sprawdzając na przykład, jak zmieni się wysokość raty twojego kredytu w zależności od okresu kredytowania, wysokości wkładu własnego, dochodów czy kwoty kredytu lub pożyczki. W ten sposób można wstępnie poznać swoje możliwości, zaplanować przyszły budżet i świadomie podjąć decyzję dotyczącą zaciągnięcia kredytu.
Kalkulator zdolności kredytowej
To, na jaką kwotę kredytu może udzielić Ci bank, a nawet czy w ogóle będziesz mógł otrzymać kredyt, zależy od twojej zdolności kredytowej. Jej oceny dokonuje instytucja udzielająca finansowania po złożeniu wniosku. Na podstawie tego parametru kredytodawca ocenia prawdopodobieństwo, z jakim będziesz w stanie spłacić kredyt terminowo.
Natomiast wcześniej warto samodzielnie oszacować swoje możliwości finansowe. Dzięki temu będziesz wstępnie wiedzieć, czego możesz się spodziewać i czy stać Cię na planowany kredyt. W razie potrzeby będziesz też mieć możliwość modyfikacji swoich oczekiwań względem rodzaju, wysokości czy okresu spłaty kredytu. Gdyby zdolność okazała się zbyt niska do realizacji swoich potrzeb, wiedza taka może skłonić Cię także do podjęcia kroków w celu jej poprawy jeszcze przed ubieganiem się wsparcie finansowe. Istnieje kilka sposobów, które mogą nieco zwiększyć twoją szansę na kredyt.
W kalkulatorze zdolności kredytowej należy uzupełnić informacje dotyczące:
- miesięcznych zarobków netto – swoich oraz osób należących do gospodarstwa domowego i wspólnie się utrzymujących;
- okresu kredytowania (w latach);
- wszystkich zobowiązań – wysokość miesięcznych rat kredytów i pożyczek (także w instytucjach pozabankowych);
- limitów na kartach kredytowych i kontach bankowych, nawet tych, z których nie korzystasz;
- miesięcznych wydatków, w tym abonamentów, leasingów, alimentów itp.;
- liczby osób w gospodarstwie domowym.
Kalkulator kredytu hipotecznego
Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem długoterminowym i zaciąganym zwykle na wysoką kwotę, która przeznaczona jest na pokrycie konkretnego celu. Zabezpieczenie w postaci hipoteki często skutkuje możliwością uzyskania atrakcyjnej dla kredytobiorcy umowy. I w tym przypadku warunki kredytu zależą jednak od twojej sytuacji finansowej i konkretnych parametrów kredytu, dlatego pomocnym narzędziem okazuje się kalkulator zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego.
Kalkulator kredytu hipotecznego pomoże w szacunkowym sprawdzeniu, ile może wynieść rata kredytu przy założonym przez klienta scenariuszu. W przypadku kredytu hipotecznego narzędzie takie pozwala obliczyć ratę kredytu na podstawie następujących danych:
- całkowita kwota kredytu – powinna być równa wartości nieruchomości, z wyjątkiem sytuacji, gdy chcesz uzyskać dodatkowy kapitał na remont;
- czas, przez jaki zamierzasz spłacać kredyt – wyrażony w latach, maksymalnie 35 lat;
- oprocentowanie kredytu hipotecznego – na podstawie wartości ogólnych lub konkretnych ofert kredytów hipotecznych;
- forma ratalna – raty równe lub raty malejące.
Pamiętaj, że warunki umowy kredytu hipotecznego zależą też m.in. od wysokości wkładu własnego, który powinien wynosić 20 procent wartości nieruchomości. Natomiast przy niższym wkładzie (10 procent), bank może wymagać np. dodatkowego ubezpieczenia. Niekiedy bank godzi się np. na obniżenie marży. Wszystko to wpływa na całkowitą kwotę do zapłaty.
Kalkulator konsolidacji zobowiązań
Jeśli posiadasz kredyty gotówkowe czy kredyty hipoteczne zaciągnięte w różnych bankach, możesz rozważyć ich połączenie w jeden u nowego kredytodawcy. W ramach konsolidacji można połączyć także kredyt samochodowy, ratalny, obrotowy oraz zadłużenia na kartach kredytowych i rachunkach bankowych. W efekcie bank, w którym uzyskasz nowy kredyt, spłaca wcześniejsze zobowiązania, a ty dokonujesz spłat jednego kredytu na nowo ustalonych warunkach.
Korzystając z kalkulatora kredytowego online dla konsolidacji, należy wpisać planowany okres kredytowania, a także ewentualną kwotę, jaką chcesz uzyskać dodatkowo. Ponadto należy przygotować sumę kapitału i odsetek dla zobowiązań, które planujesz konsolidować, np.:
- kredytu hipotecznego;
- pożyczki hipotecznej;
- kredytu gotówkowego;
- kredytu samochodowego;
- zobowiązań na kartach i rachunkach bankowych.
Całkowity koszt kredytu – RRSO i oprocentowanie kredytu (odsetki od kredytu)
Trzeba pamiętać, że wyliczenia uzyskiwane dzięki kalkulatorom kredytowym są jedynie symulacją, a nie gwarancją, że dostaniesz kredyt na warunkach przedstawionych przez takie narzędzia. Banki do określenia kosztu kredytów i pożyczek stosują Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania RRSO. Na jej podstawie przygotowywane są wyliczenia wysokości rat, ponieważ wskaźnik ten uwzględnia najważniejsze koszty, takie jak:
- oprocentowanie nominalne, czyli odsetki w skali roku;
- marża pobierana przez bank;
- prowizje za udzielenie kredytu;
- opłaty dodatkowe, np. za rozpatrzenie wniosku czy uruchomienie kredytu;
- ewentualne ubezpieczenie.
RRSO jest przedstawiona jako przykład reprezentatywny, czyli będący wartością średnią dla co najmniej 2/3 umów dla danego rodzaju kredytu, jakie bank spodziewa się zawrzeć. Pod uwagę brane są m.in. średnia kwota i średni okres kredytowania dla podobnych produktów. Ostatecznie natomiast szczegółowe koszty ustalane są indywidualnie dla konkretnego klienta i jego umowy. Tym samym w zależności od Twojej sytuacji może zostać Ci zaproponowana oferta korzystniejsza niż wyliczona przez kalkulator kredytowy lub przeciwnie. Ponadto RRSO nie uwzględnia m.in. ewentualnych opłat notarialnych, sądowych, czy administracyjnych.
Gdzie wziąć kredyt i jak sprawdzić umowy kredytowe w bankach?
Kalkulator pozwala obliczyć przybliżone wartości kredytów i pożyczek, pomocne w pierwszym etapie ubiegania się o wsparcie finansowe. W procesie wnioskowania o kredyt pomagają Eksperci Finansowi z NOTUS.
Ekspert może porównać z Tobą nawet kilkanaście ofert z różnych banków. Pamiętaj, że za pośrednictwem NOTUS możesz złożyć wnioski o kredyt do kilku banków jednocześnie, co zwiększa twoją szansę na otrzymanie kredytowania. W kolejnym etapie Ekspert będzie monitorować przebieg procesu ubiegania się o kredyt lub pożyczkę, a o każdym postępie zostaniesz poinformowany. Gdy otrzymasz decyzję i propozycję umowy, pomożemy też w jej interpretacji i wyborze opcji odpowiadającej Twoim potrzebom.